OBRAZ HISTORY zpět

motto: "Jestliže je to podepsáno a nelze se do toho vymočit, protože to visí v muzeu na stěně,
pak to musí být umění - co jiného"

V Praze dne 31. 3. 1999

Ahoj všichni,

čas běží dál a s ním tu byla i další - 9. akce BBCC, která opět nebyla akcí cyklistickou, ale tentokrát akcí společenskou. Zkrátka zase jsme navštívili divadlo. Tentokrát

Divadlo Bez zábradlí, kde jsme ve čtvrtek 25. března shlédli komedii
Obraz
od francouzské autorky, židovského původu, narozené v Budapešti Yasminy Rezi.

18,45 - všichni

… tedy 16 lidí …

jsme se sešli před divadlem, rozdali jsme lístky, kabáty jsme odložili v šatně a usadili jsme se. Tedy usadili se všichni až na Zmeškaláky, Honzu a mě - naše místa byla již beznadějně obsazena dublovaně prodanými vstupenkami (ach ty předprodeje ovládané "dokonalou" počítačovou technikou). A zatímco mi čtyři jsme se pomalu nesmiřovali s myšlenkou, že celé představení shlédneme z rozkládacích židlí, pro ostatní to byla skvělá předehra pro začínající komedii.
S pohasínajícími světly v sále jsme se ale i my vtiskli na prázdná místa v řadách a konečně jsme se také mohli začít v divadle bavit.

Je až neuvěřitelné, že pro jednu hru stačí pouze tři herci (v tomto případě J. Hrušínský, Z. Žák a O. Brousek ml.) a jeden čistě bílý obraz "s bílými pruhy"od (téměř neznámého malíře) Antriose (umění za pouhých 200.000,-- franků) a přesto to může být neuvěřitelný "obraz" přátelství a tolerance.

A co na to kritika ……

- je to hra o umění žít, nebo neschopnost žít, nebo žít bolestivě. Prostě řečeno: je to hra o životě. Používané postupy jsou komediální, nikoli dramatické. Ostatně komedie rozesmává právě proto, že v sobě obsahuje drama. V pozadí je ukryto drama, které způsobí, že se smějeme. (Není nad názor kritika, že…)

Zkrátka někomu se to líbilo víc, někomu míň, ale podle mého stojí tato hra rozhodně za shlédnutí. A pokud náhodou na vašich místech bude již někdo sedět, pak si od něj vezměte vstupenky, po představení je reklamujte a bude vám vráceno vstupné v plné výši.

Rekapitulace:  
Celkem se zúčastnilo: 16 lidí (víc vstupenek jsme prostě nesehnali)
Počasí: pro tentokrát nepodstatné
Hrubý čas: 4:45
Čistý čas: 1:45
Průměrná rychlost: neměřeno

VrstevniceJ

Copyright © Vrstevnice/BBCC, 1999

zpět


Připomínky mi prosím napiš :

Datum poslední úpravy : 11. říjen 1999

Copyright © BBCC, 1999