MiVaSi HISTORY zpět

V Praze dne 1. ledna 2000

Ahoj všichni,
ačkoli jsme již v letošním roce, vracím se ještě do roku minulého - trošku pozdě, ale přece. Ach ty resty…

Takže alespoň něco málo k vánoční akci BBCC se zkráceným názvem MiVaSi - tedy Mikuláš + Vánoce + Silvestr, která se konala v sobotu 4. prosince (i když je tedy fakt, že Silvestr jsme oslavili ještě samostatně o něco později).

Místo konání
Restaurace Sprint, Cukrovarnická 64, 16200 Praha 6

kde jsme se od 18,00 začali scházet až nás nakonec bylo

… 45 lidí + 3 hosté + 0 psů + 0 kol …

tedy:

Omluveni:

cca 18,30 - zahájení, které jako obvykle učinili táta BBCC Velkej Pepa a máma BBCC Honza a pak jsme poměrně dlouho čekali na večeři (kuřecí prsíčka se sýrovou omáčkou + hranolky + rýže). Ale dočkali jsme se a bylo to skvělé.
No a po večeři přišel samozřejmě Mikuláš, doprovázený třemi čerty a Andělíčkem Cyklistíčkem. A z jakých hříchů jsme se letos museli zpovídat ???

Každý se opět za své hříchy musel vykoupit slibem, že se polepší, modlitbičkou k Andělíčku Cyklistíčku nebo básničkou - tedy nutno přiznat, že v tomto směru zklamala veškerá mládež BBCC, která nejenže se za celý rok nenaučila nic moc nového, takže jsme slyšeli samé staré známé odrhovačky, ale navíc se uchýlila k nepoezii typu nevulgárních říkanek “hele včela, bzz a uletěla” přes různé “tatrou rozdrcené důchodce” až po vulgární sprostoty typu “stačí kapka a jseš taťka”. No, děti, styďte se, i když - na druhou stranu se zase říká, že děti jsou obrazem svých rodičů, tak nevím…
Ale jedno dítě přece jenom se svou básničkou zazářilo - a to Majda Vaňková s touto básničkou:

Běží Míša po strništi
pindíka mu drbou svišti.
Míša křičí ho, ho ,ho
nešahej mi na něho.

No a po Mikuláši přišly na řadu koledy (tentokrát jich bylo o něco méně než loni) a Ježíšek (všichni jsme byli hodní, takže všichni jsme dostali nějaký ten dáreček - nutno přiznat, že největší úspěch měla láhev červeného opatřená klaksonem) a půlnoční silvestrovská polévka a pak už se jen hrálo a zpívalo. No a kolem jedné hodiny po půlnoci jsme se začali pomalu rozcházet, až jsme se kolem půl třetí rozešli úplně (tedy jen co se této akce týká).

Rekapitulace:  
Celkem se zúčastnilo: 45 lidí + 3 hosté
Počasí: v hospodě je to stejně jedno
Hrubý čas: 8:30
Čistý čas: 8:30
Trasa: leden - únor - březen - duben - květen - červen - červenec - srpen - září - říjen - listopad - prosinec 1999
Cesta: co rok přinesl - někdy snazší, někdy trnitější, ale plná nevšedních zážitků

Myslím, že celý večer probíhal v duchu dobrých tradic BBCC - nikdo se nepopral, Rajče a Miša měli nejvíce povznesenou náladu, omladina se také viditelně neopila a všichni byli spokojeni (tedy alespoň doufám). Jen drobnost bychom si asi měli vytknout všichni a to bylo oblečení - v mikinách a tričkách BBCC se vídáme celý rok a pro akce jako je tato bychom asi přece jenom měli volit cosi slavnostnějšího rázu. Takže až se zase sejdeme na koberečku před Mikulášem příští rok (tedy vlastně letošní rok), tak dámy jedině v koktejlkách a pánové ve smokingu - nebude to přece jenom lepší ???

Přeji Vám všem mnoho úspěchů v roce 2000 a ať se Vám všem splní i ta nejtajnější přání.
A co p
opřát BBCC ??? To ví určitě nejlíp každý z Vás sám…

VrstevniceJ

Copyright © Vrstevnice/BBCC, 2000


Připomínky mi prosím napiš :

Datum poslední úpravy : 27. duben 2000
Copyright © BBCC, 2000