DIVADLO HISTORY zpět

V Praze dne 3. února 1999

Ahoj všichni,
chvíli to trvalo, ale již je tady history z naší 3. akce, která se konala ve čtvrtek 21. ledna a byla to tentokrát akce společenská a sice návštěva

Divadla na zábradlí

kde jsme shlédli hru Václava Havla

Ztížená možnost soustředění

Kdo se zúčastní bylo tentokrát překvapivě jasné již víc jak 14 dní předem a také jsme se všichni v tomto pořadí včas sešli:

Ř Vrstevnice + Podčarovka
Ř Kalivodi (Taťka + Gábina + Kája + Tomáš) - tentokrát ovšem na společenský oděv nepovýšili trička BBCC, ale všichni pánové se dostavili v dobře padnoucích oblecích, Gábina samozřejmě v kostýmu
Ř Fialovi (Zdeněk + Kristýna, což je dcera a Tomášova sestra a pro kterou toto byla konečně akce, kdy nehrozilo, že bude cokoli sledovat ze sedla kola)
Ř Zmeškalovi (Tomáš + Blanka)
Ř Jarmila Vocetková
Ř Vašek
Ř Procházkovi (Míla + Helena - což není dcera, ale Mílova manželka a náruživá mejlová členka BBCC a rovněž se účastnila poprvé - zkrátka pro některé lidi jsou akce bez kol ty pravé)
Ř Krejčíci (Jirka + Ilona)
Ř Dorka
Ř Valaši (Jarda a Edita - což rovněž není dcera, ale je to rovněž manželka - tentokrát ovšem Jardova)
Ř Honza

… tedy celkem 20 lidí + 20 vstupenek…

Přiznám se, že někteří z nás trošku pochybovali, když se dozvěděli, že jde o hru Václava Havla, ale jakékoli obavy se brzy rozplynuly a o představení nelze říci nic jiného než to, že bylo naprosto skvělé a všichni jsme se příjemně pobavili.

Po divadle se někteří hned obrátili k domovu (únava po celodenním shonu vykonala své), ale zhruba polovina nás ještě zašla podiskutovat do blízké Irish Pub nad horkou čokoládou, sklenicí džusu a Guinessem, což je (jak jistě mnozí víte) naprosto skvělé pivo. Kolem jedenácté jsme se ale i my rozešli a zamířili jsme ke svým domovům

Takže zatím se mějte krásně a kdo jste hru neviděli, určitě se na ní běžte podívat.

VrstevniceJ

Copyright © Vrstevnice/BBCC, 1999


Ztížená možnost soustředě

Jde o jednu z nejméně hraných komedií Václava Havla, která vznikla v roce 1968 jako v pořadí třetí hra tohoto autora a která se po dlouhých třiceti letech vrátila zpět na divadelní prkna.

Líčí situaci muže (dr. Huml, jehož vynikajícím způsobem hraje Jiří Ornest), který není schopen rozhodnout se mezi dvěma ženami - manželkou a milenkou. Oba vztahy zapadají do určitých stereotypních kolejí života a obě ženy dr. Humla neustále nabádají, aby ukončil vztah s tou druhou. A vědecký pracovník - vážený pan doktor by byl nejraději, kdyby si to dámy mezi sebou vyřídily samy a hledá únik ze stereotypu života i u jiných žen.

Celá hra je vlastně průřezem jednoho dne dr. Humla, ale jednotlivé obrazy nejsou stavěny za sebou - časovou posloupnost děje si divák postupně musí poskládat sám.

No a samozřejmě nelze opominout ani skvělé monology, kdy
dr. Huml diktuje své sekretářce Blance - nejen kvůli nim stojí za to tuhle hru vidět.

Osoby a obsazení

dr. Eduard Huml, vědecký pracovník - Jiří Ornest
Vlasta Humlová, jeho žena - Jorga Kotrbová
Renata, jeho milenka - Dana Morávková
Blanka, jeho sekretářka - Martina Musilová
dr. Jitka Balcárková, vědecká pracovnice - Eva Holubová
Karel Kreibl, mechanik - Tomáš Palatý
Čeněk Machulka, měřič - Ladislav Klepal
Beck, vedoucí - Leoš Suchařípa

Režie - Andrej Krob

Dramaturgický poradce - Ivana Slámová

Scéna a kostýmy - Jan Dušek

 

zpět


Připomínky mi prosím napiš :

Datum poslední úpravy : 11. říjen 1999

Copyright © BBCC, 1999