Ahoj doubleB-doubleC-áci!!

Prokop IV.

aneb před…předjarní jízda pražským venkovem

19.2.2005

 

Již třikrákrát jsme si vyzkoušeli v zimě, že projet si Prokopské údolí není vůbec marná náplň pro půldenní víkendovou akci (poprvé to bylo pod jménem Ingrid, to ale na věci nic nemění). Vše je samozřejmě závislé na počasí a stavu vrchních vrstev přírody. Takže pokud nebudou padat trakařové a pokud nebude zem pokryta vodu nad kotníky či opatřena ledovou maskou, zvu Vás na předjarní cyklistickou přípravu do Prokopského údolí.

Sraz je v sobotu 19.2.2005 v 11:00 před vstupem do stanice Metra "Stodůlky" (doprava ke startu bude podle všech zkušeností nejvýhodnější Metrem). Jako obvykle se na nikoho nečeká a automobilisté pozor, na místo startu se opět nevracíme ! Vyzkoušená trasa povede v podstatě stále podél nejdříve Dalejského a později Prokopského potoka : Nová kolonie, Malá Ohrada, Opatřilka, Hlubočepy, Zlíchov, Smíchov. Tentokrát se vyhneme "zlepšovákům", kterými nás vloni Vrstevníce zavedla do bahenních polí nad Opatřilkou. Ze Smíchova se budeme postupně rozjíždět Prahou, oficiální rozchod bude u stanice Metra "Smíchovské nádraží".

Na kole se opět pojede skoro jen z kopce a nebude to delší než asi 18 km.

Hospody jsou ale v inkriminované lokalitě v zimě otevřené jen na počátku a pak až u konce trasy a proto není od věci mít nějakou tu skývu či hlavně kapku v kapsáři (nebo lépe flaškáři). Každopádně příjemnou hospodu jsme již několikrát vyzkoušeli, jmenuje se „U Zábranských“ a kuchyně ani ostatní požitky tam zatím nikdy nebyly vůbec marné. Z této hospody pak pojedeme na Smíchov kapánek jinou trasou, a to sice po nábřežní cyklostezce podél výpadovky na Zbraslav. Rozchod bude na Smíchovském nádraží.

Hlásit se k účasti není nezbytně nutné, i když by to měla být normální slušnost u všech akcí BBCC. Každopádně předem ohlášení se mohou v sobotu ráno esemeskou dozvědět, jestli se akce koná či nekoná (podle vyhodnocení klimatických podmínek). Neohlášení se tak v hale stanice „Stodůlky“ mohou snadno ocitnout sami. Taky se může stát, že kvůli přechodné nepřízni počasí odložíme akci na neděli 20.2.2005 nebo dokonce až na následující víkend. A kvůli těmto informacím má právě cenu ozvat se předem.

Obrázky z minulého roku naleznete za Hrubantovo pozadím :

 Přechod na obrázky z loňské akce

Pozn.: Já sám tuhle akci chápu jako memoriál Taťky Kalivody, i když se o tom na akci samé nikdy nemluví...

Na účast bíbícícáků, budících se již počátkem února ze zimního cyklistického spánku, se těší OAJ 


odkaz na hlavní stránku www.BBCC.cz
BBCC - hlavní stránka

správce stránky: OAJ
e-mail: poslat e-mailinfo@oaj.cz

naposledy upraveno:
14.1.2005