Ahoj BBCC – vodní sekce – je tu předprojekt akce

 

VLTAVA 2004

 

 

Letos bych chtěl udělat další pokus jak „naštelovat“ hromadnou výpravu ve vrcholícím létě tak, aby se v mezích možností vyhnula tlačenicím nad jezy, přeplněným kempům a dalším podobným neradostem davového průmyslového vodáctví. Vybrat optimální program pro sjetí Vltavy v letním období mezi hordami pseudovodáků, mezi výpravami cestovních kanceláří, atd…. Pro tento rok mám zcela nový, originální a bohužel asi už i poslední možný plán. Posuďte jej sami :

 

0.den – pátek  30.7. – Příjezd přípravného výboru a dalších dobrovolníků na tábořiště „Soumarský Most“, úvodní zachlastání, konzultace počasí, vyvolávání duchů, obětování  bohům …

 

1.den – sobota 31.7. – Přípravný den – postupný příjezd zbytku výpravy na tábořiště „Soumarský Most“, společná aklimatizace na Šumavu -  třeba v hospodě v Dobré. Netrpělivci si mohou  vyzkoušet sjezd 1. etapy, tj. úplně horní Vltavu na nečisto a občerstvit si tím základní vltavské instinkty a návyky, uklidnit v posádce hormony atd. Dá se ale zajet i do bazénu do Volar nebo i jinak …

 

2.den  - neděle 1.8. – 1. etapa Horní Vltavy – St. Rachota -> Soumarský Most - tentokrát nepojedeme  z tábořiště v Lenoře, ale ze startovního bodu u silnice z Lenory na Zátoň. Jednak je tím tento úsek o kousek delší, jednak se vyhneme vyděračům z lenorského tábořiště. Podle okamžitých podmínek by se dokonce dalo jet až od silnice mezi Houžnou a Vltavicí. Tím bychom si mohli vychutnat pár peřejek, které jistě ještě nikdo z vás nejel.

 

3.den – pondělí 2.8. – 2. etapa Horní Vltavy – Soumarský Most –> Slunečná. Tuto etapu již známe, zkusili jsme si ji v roce 2003.  Závěr dne věnujeme přesunu podél Lipna na tábořiště ve Vyšším Brodě, možná polkneme cestou i nějakou tu pečenou rybku. Co nás čeká ve Vyšším Brodě ? Víme, že to nikdy neví nikdo …

 

4.den – úterý 3.8. – etapa Vyšší Brod –> Rožumberk -  Řeka by měla být v těchto místech v úterý teoreticky zcela prázdná. No uvidíme … V Rožumberku bychom snad i konečně mohli zajít na hrad.

 

5.den – středa 4.8. – etapa Rožumberk –> Pískovna – Proti dřívějšku o dost zkrácená etapa. Cílem zkrácení je vyhnout se jednak humusoidnímu tábořišti ve Vyšším Brodě a druhak nechat daleko před sebou i poslední zbytky opileckých sestav, které vyjížděly v neděli z Vyššího Brodu.

 

6.den – čtvrtek 5.8. – nulová etapa – je možná návštěva Českého Krumlova autobusem, pěšky či auty – odpočinkový den, prostě co kdo chce – platí však absolutní zákaz plavby na lodích po proudu !!! (převážení na opačný břeh se toleruje)

 

7.den – pátek 6.8. – etapa Pískovna –> Zlatá Koruna - úplně vynecháme již včera fakultativně prohlídnutý Český Krumlov, snad se jen vyřádíme na městských jezech. Etapa bude po proflákaném dni dost náročná, dost dlouhá ale i dost zajímavá.

 

8.den – sobota 7.8. – etapa Zlatá Koruna –> Boršov – nám již dost dobře známá nejhezčí část trasy. Posádky jsou už dostatečně sehrané na to, aby nevypadávaly mimoděk z lodí a přitom řeka příjemně teče. Po naložení lodí v kempu nad Boršovem  nás ale čeká už jen návrat do Prahy (či jinam domů).

 

9.den – neděle 8.8. – individuální program lízání si ran.

 

Po celou dobu budeme, podobně jako loni, plně využívat servisu okolovodní autobusové dopravy a tak by mělo být opět eliminováno obvykle nepříjemné přeauťování.

 

Na připomínky, náměty a předběžné přihlášky se těší OAJ

 

Poslední úprava stránky : 26.05.2004