Ahoj doubleB-doubleC-áci!!

Prokop

aneb před…předjarní jízda pražským venkovem

14.2.2004

 

Již dvakrát jsme si vyzkoušeli v zimě, že projet si Prokopské údolí není vůbec marná náplň pro půldenní víkendovou akci. Vše je samozřejmě závislé na počasí a stavu vrchních vrstev přírody. Takže pokud nebudou padat trakařové a pokud nebude zem pokryta vodu nad kotníky či opatřena ledovou maskou, zvu Vás na předjarní cyklistickou přípravu do Prokopského údolí.

Sraz je v sobotu 14.2.2004 v 10:30 před vstupem do stanice Metra "Stodůlky" (doprava ke startu bude podle všech zkušeností nejvýhodnější Metrem). Jako obvykle se na nikoho nečeká a automobilisté pozor, na místo startu se opět nevracíme ! Vyzkoušená trasa povede v podstatě stále podél Prokopského potoka : Nová kolonie, Malá Ohrada, Opařilka, Hlubočepy, Zlíchov, Smíchov. Ze Smíchova se budeme postupně rozjíždět Prahou, oficiální rozchod bude u stanice Metra "Anděl".

Na kole se opět pojede skoro jen z kopce a nebude to delší než asi 15 km.

Hospody jsou ale v inkriminované lokalitě v zimě otevřené jen na počátku a pak až u konce trasy a proto není od věci mít nějakou tu skývu či hlavně kapku v kapsáři (nebo lépe flaškáři). Každopádně příjemnou hospodu jsme již vyzkoušeli, jmenuje se „U Zábranských“ a kuchyně ani ostatní požitky nebyly vůbec marné.

Hlásit se k účasti není nezbytně nutné, i když by to měla být normální slušnost. Každopádně předem ohlášení se mohou v sobotu ráno esemeskou dozvědět, jestli se akce koná či nekoná (podle vyhodnocení klimatických podmínek, na které má v zimním období již tradičně nemalý vliv z postelí vedená telefonická konfrontace názorů mých s názory Vrstevnice). Neohlášení asi zjistí výsledky našich názorových střetů až v hale stanice „Stodůlky“.

Obrázky z minulého roku naleznete za Vrstevnicí :

 Přechod na obrázky z loňské akce

Na účast bíbícícáků, budících se již počátkem února ze zimního cyklistického spánku, se těší OAJ 

Souvislost termínu akce s jmeninami sv. Valentýna záměrně nepřipomínám. Tyto nové komercí vybudované pseudosvátky mne totiž dost *erou ...


odkaz na hlavní stránku www.BBCC.cz
BBCC - hlavní stránka

správce stránky: OAJ
e-mail: poslat e-mailinfo@oaj.cz

naposledy upraveno:
06.02.2004