Ahoj B2C2 ! Pohleďte na pozvánku na velkou letní vodu roku 2003 :

Vltava

Hlavní myšlenka : Vyhnout se návalu na řece a přesto si sjet v létě Vltavu. Její splnění není zase až tak snadné. Vyžaduje totiž jisté oběti od účastníků. Např. začátek je třeba volit z hlediska čerpání dovolené dost nevýhodně. Snad to ale pomůže alespoň částečně se vyhnout hordám, které se většinou vydávají na vodu s počátkem víkendu.

Termín : 7.-13.7.2003 Příjezd na start je netradičně v pondělí k večeru (po šichtě), návrat domů je možný v neděli, ale samozřejmě i dříve (podle podmínek na vodě, na zemi i ve vzduchu)           

Vody :  Horní Vltava  - úsek Lenora - Nová Pec a  Dolní Vltava - úsek Vyšší Brod až kam to půjde.

Způsob : Na lehko s postupným přesouváním vozového parku, jak už to dobře známe z minula.

Lodě : Vlastní i vypůjčené, jak se komu hodí lépe a závisí na každém, jakou variantu si vybere.

Doprava : Vlastními auty. Trasa Praha - Vimperk - Soumarský Most měří cca 155 km.  I ten, kdo si lodi půjčí na Šumavě, bude ale asi potřebovat střešní nosič pro jejich místní přepravu.

Noclehy : ve stanech na tábořištích

Podrobnosti : V pondělí po vyčerpávajícím pracovním dni (jediném v předmětném týdnu) se na místo jen přijede, zatáboří se na Soumarském Mostě, zagriluje a popř. se převezmou z půjčovny lodi. V úterý ráno se lodi vyvezou do Lenory (7 km). Sjede se na nich jen úvodní zahřívací etapa na tábořiště Soumarský most. Podle zkušenosti to všechny i přes malou vzdálenost víc než dost vyčerpá a tak, co se bude dít večer, je nasnadě. Ve středu se uklidí tábořiště a auta se odvezou do Volar. Pak se pokračuje splutím do Nové Peci (26 km) nebo jen k mostu u Slunečné (20 km). Odtud se vybraní jedinci vrátí do Volar  pro auta. K večeru se přesuneme na tábořiště do Vyššího Brodu. Ve čtvrtek se vydáme na lodích na Dolní Vltavu. Asi dojedeme do Rožmberku, v pátek snad do Českého Krumlova, v sobotu možná do Zlaté Koruny a v neděli doufejme nad České Budějovice. Šak se ukáže.

Vaše přihlášky očekává OAJ, e-mail info@oaj.cz tel. 233 371 923, 603 553 970

Pozn.: k datu 13.5.2003 projevili zájem o účast : Kožaři (2-6 ks), Valaši (3 ks), Vašavky (2 ks), OAJ (2 ks), Janda jun. (2 ks), Čiháci (? ks) …