Ahoj doubleB-doubleC-áci!!

Rokytka

aneb předjarní jízda podle dalšího pražského potoka

8.3.2003

Tentokrát navrhuji jízdu podél pro nás zatím neznámého potoka - podél Rokytky. Na start se dopravíme netradičně vlakem - z Masarykova nádraží (dříve Střed) pojedem do stanice Úvaly (dříve Úvaly). Odjezd je v 10:30 vlakem č. Os 9349, příjezd do Úval v 10:54. Vlak patrně vypravuje někdo z BBCC, protože v poznámce v jízdním řádu se píše, že se na nikoho nečeká. Bere kola a stojí za osobu 34,- Kč (při použití Z karty jen 24,- Kč) a ještě 20,- Kč za kolo. Výpis z jízdního řádu je zde. Kdo pojedeš do Úval jinak, počítej s tím, že odjezd bude v 11:00.

Trasa povede Klánovickým lesem. Na jeho konci se chytíme nejdříve Blatovického a potom Běchovického potoka. Projedeme okolo Běchovic a konečně se napojíme na Rokytku. Dále objedeme Počernický rybník a rybník Martiňák. Projedeme Staré Kyje a okolo Kyjského rybníku a Smetanky se dostaneme k Hořejšímu rybníku. Pak prokličkujeme Vysočany a Libní. Za Kotlaskou se Rokytka vlije do Vltavy a my popojedeme podél Vltavy k Holešovickému nádraží, kde se mohou odpojit ti, kteří chtějí odjet metrem. My se pak už jen vysápeme na jediný významnější kopec dne, na Letnou. Tam akci vyhodnotíme v některé hospodě.

Na kole se ujede něco málo přes 30 km, to platí samozřejmě jen pro případ, že se nikde nebude významněji bloudit. 

Hlásit se k účasti není nezbytně nutné, i když by to měla být normální slušnost. Každopádně předem ohlášení se mohou v sobotu ráno esemeskou dozvědět, jestli se akce koná či nekoná (podle vyhodnocení klimatických podmínek). Neohlášení asi zjistí výsledky vyhodnocení až na peronu nádraží v Úvalech.

Na účast bíbícícáků se těší OAJ (mob 603 553 970)


odkaz na hlavní stránku www.BBCC.cz
BBCC - hlavní stránka

správce stránky: OAJ
e-mail: poslat e-mailinfo@oaj.cz

naposledy upraveno:
26.01.2003