Ahoj doubleB-doubleC-áci!!

Prokop

aneb před…předjarní jízda pražským venkovem

15.2.2003

 

Již v minulém roce jsme si vyzkoušeli v mírné zimě, že projet si Prokopské údolí není vůbec marná náplň pro půldenní víkendovou akci. Vše je samozřejmě závislé na počasí a stavu vrchních vrstev přírody. Takže pokud nebudou padat trakařové a pokud nebude zem pokryta vodu nad kotníky či opatřena ledovou maskou, zvu Vás na předjarní cyklistickou přípravu do Prokopského údolí.

Sraz je v sobotu 15.2.2003 v 11:00 před vstupem do stanice Metra "Stodůlky" (doprava ke startu bude totiž asi zase nejvýhodnější Metrem). Jako obvykle se na nikoho nečeká a automobilisté pozor, na místo startu se již nevracíme ! Vyzkoušená trasa povede v podstatě stále podél Prokopského potoka : Nová kolonie, Malá Ohrada, Opařilka, Hlubočepy, Zlíchov, Smíchov. Ze Smíchova se budeme postupně rozjíždět Prahou, oficiální rozchod bude u stanice Metra "Anděl", my ze severního kraje Prahy (Letné, Dejvic atd.) pak ale pokračujeme dál přes Kampu až domů, nebo možná spíš do hospůdky „Těsně vedle Burundi“.

Na kole se pojede skoro jen z kopce a nebude to delší než asi 15 km. Je to vlastně jen odpočinková a vyhlídková jízda, která má tak trochu za cíl pokusit se přivolat jaro.

Hospody jsou ale v inkriminované lokalitě v zimě otevřené jen na počátku a pak až u konce trasy a proto není od věci mít nějakou tu skývu či hlavně kapku v kapsáři (nebo lépe flaškáři). Každopádně příjemnou hospodu jsme vyzkoušeli již minule, jmenuje se „U Zábranských“ a kuchyně ani ostatní požitky nebyly vůbec marné.

Hlásit se k účasti není nezbytně nutné, i když by to měla být normální slušnost. Každopádně předem ohlášení se mohou v sobotu ráno esemeskou dozvědět, jestli se akce koná či nekoná (podle vyhodnocení klimatických podmínek, na které má v zimním období již tradičně nemalý vliv konferenční vyhodnocení názorů s Vrstevnicí). Neohlášení asi zjistí výsledky našich názorových střetů až v hale stanice „Stodůlky“.

A ještě dovolte alespoň jeden obrázek z minulého roku : Jaroušův brod Prokopským potokem.

 Přechod na obrázky z loňské akce

Na účast bíbícícáků, nadšeně se budících již počátkem února ze zimního cyklistického spánku, se těší OAJ


odkaz na hlavní stránku www.BBCC.cz
BBCC - hlavní stránka

správce stránky: OAJ
e-mail: poslat e-mailinfo@oaj.cz

naposledy upraveno:
14.02.2003