Ahoj B2C2 ! Pohleďte na můj poslední námět pro rok 2001

Vltava pro labužníky

 

podzimní víkendová voda BBCC

 

Termín : 5.-7.10.2001

Vody :  Vltava,  úsek Lenora - Nová Pec. Podle aktuálního vodního stavu možná půjde jet dokonce až z Vltavice.

Sjízdnost : Vltavu v tomto úseku známe za letních podmínek. Na podzim se tu situace moc nelepší, t.j. vody je tu pohříchu málo (pokud právě celý týden před tím nepršelo). A tak je plavba často dost náročná na lidi i lodi. U lodí na pevnost dna, u lidí na pevnost charakteru. Jedním z faktorů je i skutečnost, že název Teplá Vltava, který zde platí, je s ohledem na reálné teploty vody spíše výsměšný.

Způsob : Na lehko z jednoho tábořiště (Soumarský most) - pronajaté lodi převzaté na tábořišti a předané v cíli příp. i přivezené na střechách aut z Prahy.

Doprava : Vlastními auty. Trasa Praha - Vimperk - Soumarský most měří cca 155 km a tak cesta čtyř osob jedním plně obsazeným autem přijde jednu osobu cca na 200,- Kč. I ten, kdo si lodi půjčí na Šumavě, bude zřejmě potřebovat střešní nosič pro jejich místní přepravu - zvláště, pojedeme-li už z Vltavice.

Podrobnosti : V pátek se na místo jen přijede, zatáboří se, zagriluje, zachlastá a popř. se převezmou z půjčovny lodi. V sobotu ráno se lodi vyvezou buď do Lenory (7 km)  nebo až do Vltavice (13 km). Sjede se na nich zpět na tábořiště Soumarský most. Co se bude dít v sobotu večer je nasnadě. V neděli se uklidí tábořiště i auta do Volar. Pak se pokračuje splutím do Nové Peci (26 km), kde se vypůjčené lodi odevzdají a vybraní jedinci se vrátí vlakem do Volar  pro auta. Ostatní zatím zachlastávají v místních občerstvovnách. K večeru je tím pádem možný návrat do Prahy.

Noclehy : ve stanech na tábořišti na Soumarském mostě

Vaše názory, připomínky, návrhy a úvahy o účasti očekává

OAJ, e-mail info@oaj.cz tel. 02 33371923, 0603 553970