Ahoj doubleB-doubleC-áci!! Akce BBCC
Kolo nebo běžky?
s krycím názvem
KoloBěžky II.
(Pro velký úspěch - repete)

BBCC

se koná: 13.-14. 10. 2001 (sobota - neděle)
nebo 12 .10 - 14. 10. 2001 (od pátku večera do neděle podle zájmu)

Místo: horská chata Hájenka - Krkonoše - Špindlerův Mlýn - Pláně.

Popis: romantická chalupa na idylickém místě, 10 pokojů po 3 postelích, výborná kuchyně, velmi příjemní majitelé (manželé), koupelna na patře.

Cena:  285,- Kč za ubytování a polopenzi, dospělí navíc zaplatí 15,- Kč denně obci tzv. "luftovné".
Pravděpodobnost, že nás překvapí sníh je malá, přesto se v následujícím textu o řešení této krizové situaci zmiňuji.  

Cesta: Praha - Vrchlabí - Strážné ( 2 - 2,5 hod - 123 km) - z horního parkoviště ve Strážném, (792 m.n.m.), vpravo kolem Obecního úřadu po žluté směrem na Šestidomí, pak po modré po asfaltové úzké silničce k rozcestníku se zelenou a modrou U krásné pláně (976 m.n.m.), dále po modré. Po 700 metrech modrá odbočuje do lesa (jen pro pěší), na  kolech a v autech jeďte dále již po štěrkové cestě cca 300 m (neznačená), na první odbočce uhněte ostře doprava po zpevněné cestě, která se pochvíli opět spojí s původní modrou. Z této odbočky je to k chatě stále po modré cca 500 m bez možnosti zahnout (z cesty) až k horské chatě Hájenka (1170 m.n.m). Celkem cca 5 km, z toho 3 do kopce. Pokud dojdete omylem až k Boudě na Pláni. tak jste 250 m zašli (přejeli).

Vjezd je jen na povolení Krnapu - to zajistím pro 5 aut, víc jich nahoře nesmí parkovat, ostatní si nechají auta na parkovišti ve Strážném a budou vyveženi těmi co mají povolení. Šestý a další,mohou také dostat povolení, vyvézt si věci nahoru a pak zase s autem sjet zpět na parkoviště a tam ho nechat. Zájemci pošlete mi SPZ do 30.9. 2001 (cena  20,- Kč na na den). Povolení k parkování dostane jen prvních pět podle pořadí přihlášení. Vjezd bez povolení je možný, mně se to povedlo, ale odpovědnost každý nese sám. Parkování bez souhlasu majitele možné není - a ten stanovil jen pět aut. (Uvědomte si, že se jedná o parkování na hřebech Krkonoš,  musíme se přizpůsobit).

Praha - Strážné pokud nebude sněhová kalamita - bez problémů. Způsob zvládnutí cesty ze Strážné k Hájence značně ovlivní počasí. ( V autoatlasech 1:100 000 je nakreslená zmíněná cesta jako cesta k Boudě na Pláni. Chata Hájenka stojí na této cestě a v autoatlasu je to ten malý čtvereček úplně vlevo.
   Nebude-li sníh žádný: (Nebo jen poprašek, případně možnost vyjet s řetězy).
Kdo tam ještě nebyl - doporučuji jet  za někým, kdo tam už byl, nebo si s ním dát sráz ve Strážném na parkovišti a jet nahoru za ním.
   Bude-li tolik sněhu, že výjezd auty nebude možný:  na běžkách s bagáží na zádech k chatě. Kufry a igelitky nejsou bagáží tou nejvhodnější. (Povolení k vjezdu nám bude na h…) Dále viz výše. Napadne-li tolik sněhu, že pohyb na kolech bude po horách nesmyslný - to zjistíte u mne na mobilu 0603/ 475042 v pátek odpoledne, případně v sobotu ráno, pak nechat kola doma a vzít jen běžky, teplé boty a výstroj na túry . Nebude-li sníh, tak pak snad ty kola s sebou.

Vhodná mapa: Krkonoše - východ (případně i západ), 1:25 000 turistická a lyžařská ( jsou tam trasy pro kola i pro běžky- tzv. mapa pro koloběžky). Cena 69 ,- Kč mají jí na Senovážném nám. v prodejně map.

Poznámky: 
   Podle situace si vezmeme běžky nebo kola nebo obojí. V nejhorším případě můžeme okusit i pěší turistiku.
   Připouštím, že tentokrát nás může čekat akce poněkud dobrodružnější, ale proč ne. Alespoň bude co psát do kroniky a na co vzpomínat v domově důchodců, loni to dopadlo dobře, sníh nebyl a přitom jsem tam byli prakticky o měsíc později. Snad to s tím sněhem bude jen zbytečné sýčkování.
   Majitelé si nepřejí, abychom si vozili pivo s sebou - "neměli by žádnou tržbu a moc by se jim to nevyplatilo". Mají pro nás připraven Gambrinus za 20,-
   Myslím si, že místo je výrazně romantické až dramatické, majitelé jsou velmi milí lidé. Snad nám počasí jako obvykle bude přát. V tom případě nás čekají úžasné výhledy z hřebenů a nezapomenutelné zážitky, (ty v každém případě).
   Pro ty méně zkušené: doporučuji řetězy pro auta, pro všechny teplé rukavice - klidně palčáky, teplé zimní boty a teplé ponožky, větrovky, kulichy apod. Počasí se může změnit během několika hodin. Hory jsou hory a frajeřinky nejsou na místě.

To nejdůležitější nakonec: 
Přihlášení do
30.9. 2001 na adresu poslat E-Mailjbohunovsky@finosa.com
stačí jedno jméno a počet osob celkem, uveďte jestli chcete přijet už v pátek večer, nebo až v sobotu ráno, případně v kolik hodit přibližně dorazíte.

Telefony:   
  mobil  0606 894673, 0601 306099, 0438/593398 - Maškovi (majitelé),
  mobil  0603 475042 -  Pepa (organizátor)

S pozdravem Šlapej Dál
odkaz na Pepa


Odkazy na starší sestru této akce z roku 2000
  odkaz na pozvánka
 
odkaz na obrázky


odkaz na hlavní stránku www.BBCC.cz
BBCC - hlavní stránka
správce stránky: odkaz naHonza Brč
e-mail: poslat e-mailBrc@BBCC.cz
naposledy upraveno:
11.09.2001 10:06