Vojníkov

l Úvod:
Milé lidi, milí lidé*,
Na pátek až neděli
3. – 5. 9. 1999 máme naplánován výlet tentokrát do jižních Čech na Písecko ke mně na chatu. Tato je coby dup'**** od vesnice Vojníkov.
l Sraz je v pátek 3.9. večer přímo u mě na chatě. Cesta je totiž jednoduchá jako facka**, a tak není třeba dávat si sraz jinde. Sraz pro ty, co event. přijedou až v sobotu: taky na chatě u kávy v 10:00.
l Cesta: Jak jsem uvedl, je cesta jednoduchá jako facka**. Nebudu urážet váš orientační smysl líčením cesty do Písku. Přesto: Pro ty, kteří si netroufají proveřit svůj orientační smysl, navrhuji sraz v 18:00 u benzínove pumpy ARAL za mostem "Inteligence" ve Zbraslavi. Čekat tam budeme max. 10 minut, takže kdo přijede, přijede - kdo ne, tak ať si poradí sám (v nejhorším jsme na mobilech).
Fatální místa začnou až
1. těsně před Pískem
(je odbočka doprava, kde jsou značeny České Budějovice apod., vy však na to nehledíte a) jedete furt** rovně do Písku, pak furt** po hlavní, přejedete Nový most přes řeku Otavu, pak
2. cca 300 m do kopce na semafory (vpravo bude prodejna Spar), kde odbočíte doleva na Vrcovice.
3. Ve Vrcovicích je jediná křižovatka (se zrcadlem), na které se dáte zase furt** po hlavní doleva nahoru (ne doleva dolů) na Vojníkov, Jistec.

4. Projedete Vojníkov, za ním jsou vlevo podél silnice vysoké topoly. Těsně za topoly je v zatáčce odbočka doleva na asfaltovou silničku do polí (pro místní znalce: směrem k řece na Caisku, event, na Smetiprach). Tato odbočka je prubířským kamenem vašeho orientačního smyslu. Minete-li totiž tuto odbočku, dojedete (špatně) do obce Držov. Zde si můžete tiše pod vousy prohodit***, že přezdívku super-orienťák si nezasloužíte. Pak to otočte a jeďte zpět na Vojníkov.
Když se vám tedy konečně podařilo odbočit správně, po 2 km vjedete do lesa - dá se až řící "lesního tunelu", těsně před tím, než se před vámi otevře krajina s vyhlídkou, uvidíte vpravo na okraji lesa již ne žlutou oprýskanou ale nově nabílo natřenou pro mnohé již známou chatu č.042. No a tam budeme.
Poznámky:
- Cesta od okraje Prahy je dlouhá cca 110 km a trvá cca 1,5 hodiny, je to skoro 50km dálnice a pak i dále docela rychlá silnice. Někdo (já+…) tam bude určitě v pátek ve 20 hodin, možná dříve.
- Obvyklé radary: s kopce za Cukrákem, na "60" vlevo od Milína, s kopce vpravo od Zalužan.
- V Čimelicích (cca 75 km od Prahy) je nejlevnější benzin po cestě.

l Technické komunikační detaily: Od letoška je na chatě i "pevný" telefon 0362 / 891623. Obě české mobilní sítě tam jdou docela dobře.
l Sebou: Protože počet účastníků akce převýší počet lůžek, prosíme, abyste si vzali spacák a karimatku - jsou tam tři postele, na korkovou podlahu do chaty se vejde max. 10 lidí - ale i to je moc, myslím, že 8 lidí na podlaze je až dost. Pokud nechcete chatu změnit v jatka, kde se vzájemně ušlapete, vezměte sebou prosím stan. Stanů se dá hned vedle chaty postavit bez problémů (a samozřejmě bez peněz) mnoho.
Heslo "hudební nástroje sebou" je
snad již samozřejmostí.
l Jídlo a pití: Aby zase někdo třeba neměl hlad, pro jistotu ještě upřesnuji podmínky stravování:
Pro přípravu jídla je k dispozici propanbutanový sporák a nějaké to nádobí, na sobotní večer, pak již zmínený gril. Kdo nechcete stát případnou frontu s kastrůlkem u sporáku, můžete si sebou vzít vlastní propanbutanový vařič - v okolním lese je totiž více místa než v kuchyni samotné a je to i poněkud romantičtejší.

Do společné konzumace a tudíž poplatkům podlehající bude připraveno: kafe a čaj + cukr, mléko
- pivo (lahvové) (40 kousků)
- dobrá voda (pro příipad selhání studny, ale i jako nealko)
l pátek
   večeře - ať každý něco přiveze
l sobota
   snídaně - jako obvykle ať každý něco přiveze
   oběd - jako obvykle v hospodě
   večeře - grilování na dřevěném uhlí,
tedy grilování klobásek a steaků na roštu + chléb + nějaká ta hořčice, kečup a pod. (kdo si iniciativně přiveze svou vlastní flákotu na rošt, bude samozřejmě od této části poplatku osvobozen)
VEŠKERÉ OSTATNÍ JÍDLO JE ZÁLEŽITOSTÍ KAŽDÉHO JEDINCE, POPŘ. DOHODNUTÝCH SKUPINEK.
l neděle
   snídaně - jako obvykle - každý něco přiveze
   oběd - jako obvykle v hospodě
   večeře - jako obvykle doma
pití káva, čaj, pivo, Dobrá voda - bude zakoupeno hromadně pro všechny

Je tam studniční voda, už není cítit desinfekcí, ale může dojít, tak budeme i vařit možná i z přivezené vody - tak event. také nějakou vodu přivezte.

Honza Brč


* nehodící se oslovení škrtněte
** jemnější duše mohou nahradit slovo facka slovem políček a slovo furt slovem pořád nebo stále
*** dámy prohazují buď do svých nebo do partnerových vousů nebo přinejhorším (pokud dáma ani její partner nemá vous) do svého čerstvě navoněného květovaného kapesníčku
**** 1 dup = cca 2 km


Poslední aktualizace této stránky: 23.09.2000 17:02